Ослободете се од несаканите влакненца на интимните делови - ЗАСЕКОГАШ!
Несаканите влакненца се еден од најголемите проблеми за секоја жена.   Рецептот кој го пронајдовме на интернет нуди трајно решение за оваа непријатна ситуација. Овој метод за отстранување на влакненцата го користеле многу познати личности.   Оние што го пробале велат дека со помош на овој рецепт успеале да се ослободат од несаканите влакненца засекогаш.  Во почетокот тие се истенчуваат а со текот на времето целосно исчезнуваат.   Особено им се ...
Како да ги исчистите фугите но и да СПРЕЧИТЕ нивно валкање во иднина!
Чекорот до блескаво купатило и кујна најчесто го реметат местата помеѓу плочките и елементите, т.е. фугите. Нивната основна функција е пополнување на празните простори и спречување на водата да продре во ѕидот или подот, но истовремено тоа се меѓу највалканите површини во куќата каде се таложат влага и нечистотија.  Отстранувањето на нечистотиите од фугите, за многумина е невозможна мисија, но затоа ...
Ова се најголемите причини за СЕДА КОСА пред 35. година од животот!
Независно дали сте години далеку од појава на седи влакна или сте приметиле неколку седи прамени, еве ги петте потенцијални фактори за појава на седа коса. A, за среќа два од нив се под Ваша контрола. ВОЗРАСТ Косата минува низа циклуси на раст секои 3 до 6 години. Со оглед на тоа дека со секој циклус се создава нова коса, така со ...
Со помош на ОВОЈ ТРИК вашата бела долна облека ќе изгледа како првиот ден!
Идеал за секоја домаќинка е чиста, бела како снег облека, која мириса на свежина. Кон ова тежнее секоја домаќинка. Меѓутоа, често се случува да погледнеме со дворовите на соседите и да забележиме дека кај едните се сушат перфектно бели алишта, а кај другите сиви, избледени чаршави и дола облека. Зошто тоа се случува и како да го постигнеме ефектот на идеална белина ...
ХЕРОЈ ОД БОСНА: Дете без раце освои златен медал во пливање!
Работевме и трениравме напорно, беше тешко, но на крајот успеавме! Овој натпревар е круна на нашата посветена работа и напор, изјави за 24sata, Амел Капо (30), тренерот на пливачкиот тим "СПИД" од Босна и Херцеговина.   Амел ги тренира децата со инвалидитет и на регионалното првенство на Хрватска во пливање за лица со инвалидитет учествуваше и Исмаил Жутиќ (6) од Зеница кој ...
Запознајте го КАМУ - КАМУ - овошјето кое содржи 40 пати повеќе витамин Ц од лимонот!
Каму – каму е бразилско овошје, кое расте исклучиво во мочуришните области на Амазон во Перу, Бразил, Колумбија и Венецуела, каде плодовите и листовите од ова овошје се користат во  медицински цели. Приближно е со иста големина како лимонот, а по изгледот потсетува на  јаболка и праска, пишува Men`sHealth. Се верува дека каму-каму има многу силни анти-оксидантски својства. Каму – каму е ...
Наместо НАЈОБИЧЕН САПУН купуваме антибактериски - еве на каков ризик се изложуваме!
Иако си мислите дека се делотворни и дека најдобро ве штитат – не е така, па дури можат и сериозно да го загрозат вашето здравје. Обичниот сапун и вода еднакво ефикасно ги елиминираат микроскопските предизвикувачи на болести исто како и т.н.антибактериски сапуни, но не само тоа – антибактериските сапуни можат да бидат многу штетни по здравјето – откриваат најновите истражувања. Миењето на ...
Прашање до Експерти
loading...
ПРЕПОРАЧУВА
Бесплатни
совети и факти
направена според
крвната група

Facebook