Дома Тагови балконско цвеќе

Таг: балконско цвеќе

ПРКОС (Portulaca grandiflora) – отпорна градинарска билка која цвета преку цело...

Стариот латински назив датира уште од Плиниј. Според некои автори доаѓа од portula – вратничка, со што се прави алузија на лесно видливите отвори...

Како се одгледува хортензија во саксија: овие видови сигурно успеваат, а...

За да добиете што е можно поголем број цветови во сезоната,  разгледајте ги само видовите на хортензија кои цветаат повеќе пати. Овие билки поседуваат...

Обетка: цветот кој го има најубавиот балски фустан, се радува на...

Некое цвеќе едноставно е волшебно и има свои посебности по кои се разликува од останатите. Затоа е сакано. Едно такво цвеќе е Фуксијата, бидејќи...

Мали трикови за поубаво цвеќе – дознајте како да имате најубаво...

Верувале или не, храната од вашата кујна многу пријатно делува и на вашите цвеќиња. Многу намирници како и остатоците од готвењето делуваат како храна...