Дома Тагови брза погача

Таг: брза погача

Многу едноставна погача за која ви се потребни замо 10 минути...

Многу едноставно се приготвува, а згодна е за појадок, ручек или вечера, секогаш кога немате доволно време. Одлична е со шолја јогурт или кисело...

Најбрзата погача полжав, мека како памук, а лесна за правење

Фото и рецепт: Ева Моштановска Потребни состојки: 800 г брашно 1 квасец 1 мал филџан масло 1 лажичка сол или по вкус Млака вода за замесување 125 г маргарин или путер...

ЃЕВРЕК ПОГАЧА со јогурт (Слоново уво) – би било штета да...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 600 г брашно тип 500 (меко) 40 г свеж квасец 1 јајце 1 лажичка сол 1 лажичка шеќер 50 г маргарин 250 мл млако млеко 3 лажици јогурт ФИЛ: 120 г маргарин 1...