Дома Тагови десерт од гриз

Таг: десерт од гриз

Десерт од гриз каков не сте пробале – готов за 10...

Потребни состојки: 80 г гриз 150 г шеќер 750 мл млеко 1 јајце (45 г) 1 ванилин шеќер 1 голема лажица мед 2 поголеми банани (160 г) 50 г сечкани ореви 30 г...