Дома Тагови Иванова балтија

Таг: Иванова балтија

ИВАНОВА БАЛТИЈА на струмички дијалект или ИВАНОВА СЕКИРА (посно јадење со...

Фото и рецепт: Елена Мишковска Да се потсетиме на еден стар посен рецепт, превкусен и незаменлив за деновите во пост. Потребни состојки: -модри патлиџани -лук -кромид -магдонос -домати -сол, црн пипер, зачини...