Дома Тагови кокос бомбици

Таг: кокос бомбици

ПОДОБРИ ОД РАФАЕЛО – кокос колачиња готови за 20 минути

Потребни состојки: 340 г брашно 270 г путер / маргарин 200 г шеќер 150 г кокос 1 јајце 50 г чоколадо за готвење 1 лажичка масло Малку шеќер во прав Малку бонбончиња или...