Дома Тагови лековита маст

Таг: лековита маст

Чудотворна руска маст од три состојки: лекува бронхитис, изгореници, отворени...

Секоја примена која подразбира мачкање – се практикува пред спиење и се остава да делува преку ноќ. Кога станува збор за зглобови, после мачкањето...

Црн мевлем за извлекување на гној – рецепт за најмоќната лековита...

Оваа чудотворна маст се користи кај бројни воспалителни состојби, инфекции, цисти, чиреви, сраснат нокт, цистични акни, убоди од инсекти, темни дамки... Оправдано го носи називот...

Лековит мевлем за изгореници, рани, убоди: овој таен рецепт го наследив...

Овој рецепт го правеше мојата покојна баба за своите деца, за мајка ми и вујко ми, за нас внуците додека бевме мали, но и...