Дома Тагови опстипација

Таг: опстипација

Комплетно чистење на цревата – за 80% подобар од лаксативите!

Го нарекуваат БОЛНИЧКИ ЏЕМ, бидејќи бил испитуван кај пациенти кои имале тешка форма на опстипација. Тој е толку ефикасен што би требало да го...

Соња од Струга: Не се празнев со денови, а сега цревата...

Можеби решението за секого е индивидуално, но еве кај Соња што помогнало: Почитувани, се викам Соња, живеам во Струга. Проблеми со опстипација имам барем шест...

Зошто е важно правилно да се дигестира храната и како тоа...

Здравата исхрана до пред десеттина години беше своевиден предизвик, а за новиот тренд слушавме на телевизија, читавме на интернет и дознававме од разни прилози...

ЧУДОТВОРНИОТ СУСАМ: лек против тромбови, хемороиди, изгореници

Маслото од сусам претставува добра превенција против создавање на тромбови, но и против нередовна столица и опстипација. Се препорачува и за отстранување на цревни...

МЕДИЦИНСКИ ЏЕМ: само 1 лажица од овој џем прави чудо за...

Многу е важно да се излекува опстипацијата, не само поради болките туку и затоа што штетните материи треба да се исфрлат од телото што...

Благодарение на жена ми сега редовно ги празнам цревата и немам...

Со овој напиток кој содржи јаболко и ленено семе успеав редовно да ги празнам моите црева. Рецептот случајно го дозна сопругата од некоја нејзина пријателка...

Ако имате маснотии: ЧУДО од појадок со кефир, ленено, суви сливи…за...

Голем број експерти го препорачуваат овој појадок. Преполн е со витамини и минерали кои се многу важни за нашето здравје, за изгледот на косата,...

Препарати со сол за кожни рани, за циркулација, запек, вкочанетост, болки,...

Сува сол се става на рана што крвари. Кога се става солта, болното место ќе боли, но затоа пак крвавењето престанува, а раната ќе...

Колач за запек: цревата проработуваат и полесно се празнат

Потребни состојки: 100 г мелени ореви 80 г овесно брашно 50 г овесни снегулки 30 г суво грозје (суви сливи, суви смокви, урми) 4 јајца 2 белки 1 прашок за печиво 1...

Само една лажица ќе ви ги испразни цревата во рок од...

Само една лажица од овој природен лек ќе го испразни вашиот стомак во рок од две минути и ќе ве исчисти од натрупаните отрови. Нашите...