Дома Тагови пудинг од чоколадо

Таг: пудинг од чоколадо

Турски популарен чоколаден пудинг, фантастичен десерт кој се прави за 5...

Многу е вкусен, кремаст, се топи во уста. Ќе уживате со секој залак. Потребни состојки: 1 литар млеко 40 г какао (и чоколадо во прав) 60 г брашно 50...

Меден чоколаден десерт готов за 15 минути

Потребни состојки: 1 литар млеко 200 г густин 1,5 шолја околу 300 г шеќер 5 лажици квалитетно какао во прав 50 г путер 3 лажици мед 1 ванилин шеќер (бурбон) Околу 30...

Чоколаден пудинг без шеќер и брашно од кој ќе слабеете

Овој пудинг не се готви, ниту се пече, а најдобро е да се консумира наместо појадок или вечера. Уживате во него без грижа на совеста... Овој...

Брз ПУДИНГ КОЛАЧ со дупчиња, превкусен, сочен и декоративен

Потребни состојки: 6 јајца 6 лажици шеќер 6 лажици брашно 4 лажици какао 4 лажици чоколадо во прав 1 прашок за печиво 1 ванилин шеќер 150 мл масло 150 мл млеко За жолт крем: 2...

Чоколадни топчиња без шеќер и без печење – сите може да...

Потребни состојки: 50 г путер/маргарин 200 г чоколадо за готвење 1 пудинг од чоколадо 1 ванилин шеќер малку арома од рум или ванила пржени лешници Постапка: 50 г путер извадете на топло...