Дома Тагови рафаело бомбици

Таг: рафаело бомбици

Рафаело топчиња без млеко во прав – готови за 10 минути

Многу едноставна постапка! Потребни состојки: 500 мл млеко 10 лажици шеќер 2 ванилин шеќер 4 лажици густин - пченкарен скроб 130 г путер/маргарин 250 г кокос + 50 г за валкање...

ПОДОБРИ ОД РАФАЕЛО – кокос колачиња готови за 20 минути

Потребни состојки: 340 г брашно 270 г путер / маргарин 200 г шеќер 150 г кокос 1 јајце 50 г чоколадо за готвење 1 лажичка масло Малку шеќер во прав Малку бонбончиња или...