Дома Тагови ручек со плескавици

Таг: ручек со плескавици

Денешниот ручек беше толку вкусен што ми побараа утре пак да...

Потребни состојки: 500 г пилешко бело месо 2 мали изрендани тиквички 3 млади кромитчиња 4 лажички ситно сечкан коријандер 1 чешне лук (или повеќе по вкус) 1 лажичка сол или...