Дома Тагови ружички

Таг: ружички

Ситни колачиња од неколку состојки, со фил од ореви, превкусни, се...

Колачињата се навистина предобри, некои ги нарекуваат ружички, мандаринчиња, ванилици... Потребни состојки: 300 г маст 1 јајце 2 жолчки 200 мл млако млеко 1 лажичка шеќер 20 г свеж квасец 800+50 г...

Ова е колач кој додека се пече ќе ви ја исполни...

Потребни состојки: 300 г брашно 3 жолчки малку сол малку рендана кора од лимон околу 100 мл млеко 20 г квасец за фил: 100 г путер 100 г шеќер 1 ванилин шеќер за прелив: 100 мл...

Ружички од компир и сланина – декоративно, вкусно, за сите пригоди

Потребни состојки: 12 ленти сува сланина со должина од 16 см и широчина околу 4 см 2-3 потесни а подолги компири 100 г песто сос 50 г пармезан 100...